Skanowanie

Skanowanie zasobów

Top-Info Sp. z o.o. świadczy usługi związane z digitalizacją (czyli przeniesieniem do formy cyfrowej) wszelkiego rodzaju materiałów począwszy od akt pracowniczych, dokumentów księgowych, sprawozdań, raportów, po wyspecjalizowane zasoby takie jak zbiory: biblioteczne, czy dokumentacja geodezyjna w której się specjalizujemy.

Posiadamy pracownię wyposażoną w skanery pozwalające nam przenosić do formy cyfrowej dokumenty dowolnego formatu, od najbardziej popularnych dokumentów w formacie A4-A3, po format A0+. Uzupełnieniem profesjonalnych urządzeń będących na naszym wyposażeniu jest wyspecjalizowana kadra, która posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie z zakresu skanowania.

Dokumenty naszych klientów transportujemy we własnym zakresie do naszej siedziby w Kielcach. W naszych pracowniach są one przygotowywane do skanowania, a po całym procesie przywracane są do formy nie gorszej niż pierwotna. Po zrealizowanym zadaniu zwracamy materiały wraz z nośnikiem zawierającym skany materiałów. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie przechowywać u siebie kopię bezpieczeństwa materiałów.

Oferujemy naszym klientom usługę cyfryzacji posiadanych zasobów, jak również, na bazie naszych doświadczeń, gotowi jesteśmy opracować optymalną i indywidualną dla każdego metodykę digitalizacji dokumentów bieżących, uwzględniającą odpowiednie wyposażenie stanowiska pracy w urządzenia dopasowane do specyfiki skanowanych materiałów.

Skanowanie wielkoformatowe

SMA MAP MASTER XL to wielkoformatowy skaner płaski A0+, który:

  • umożliwia skanowanie dużych dokumentów o formacie A0+
  • chroni oryginał przed mikrouszkodzeniami
  • zapewnia bardzo wysoką jakość kolorów
  • posiada dużą prędkość skanowania
  • wyposażony jest w dwukierunkowy tryb skanowania

SMA MAP MASTER XL służy do skanowania dużych, delikatnych, pojedynczych dokumentów jak np. gazety, plakaty, zdjęcia, mapy, plany budowy, rysunki architektoniczne, płótna oraz inne oryginały dokumentów, które nie nadają się do automatycznego podajnika (np. starych, zniszczonych dokumentów historycznych bądź umieszczonych na sztywnych materiałach podłoża) i nie wymagają kołyski do książek.

Skaner SMA MAP MASTER XL został wyposażony w specjalną lampę LED, która gwarantuje równomierne oświetlenie oryginału. Jest ona pozbawiona światła ultrafioletowego i promieniowania podczerwieni. Lampa LED została umieszczona wewnątrz głowicy skanującej i oświetla dokument tylko w czasie trwania skanowania. Dodatkowo dokument w czasie skanowania pozostaje unieruchomiony. Wszystko to sprawia, że proces skanowania nie wpływa negatywnie na jakość oryginału i chroni go przed mikrouszkodzeniami.

Skaner MAP MASTER XL może pracować w 3 trybach o rozdzielczości optycznej 1200 dpi: czarno-białym, skali szarości i kolorowym. Wysoka rozdzielczość optyczna w całym zakresie skanowania zapewnia dokładne odwzorowanie wszystkich szczegółów w wysokiej jakości.

Skaner MAP MASTER XL jest najszybciej pracującym skanerem dostępnym na rynku. Potrafi skanować format A0 (300 dpi) z prędkością 12 sekund. Dodatkowo został wyposażony w dwukierunkowy tryb skanowania. Dzięki temu jego praca jest bardzo wydajna.

Jeżeli masz materiał, który przez wzgląd na swój wyjątkowy charakter zasługuje, aby uwiecznić go w formie cyfrowej, zapraszamy do kontaktu.

Dla każdego klienta zostanie przygotowana indywidualna oferta w zależności od rodzaju materiału jak i stopnia skomplikowania zadania.