Outsourcing IT

  • Audyt bezpieczeństwa IT

Audyt ma na celu zidentyfikowanie elementów infrastruktury klienta, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie. Elementami tymi mogą być urządzenia (komputery/serwery), przełączniki sieciowe, czy przestarzałe, nie aktualizowane oprogramowanie. Audyt polega na przeprowadzeniu serii tzw.: „testów penetracyjnych”. Nasz zespół ekspertów podczas testów przeprowadza kontrolowany atak na systemy teleinformatyczne klienta, mając na celu praktyczną ocenę bieżącego stanu bezpieczeństwa tego systemu. Należy mieć na uwadze, że samo wykonanie testów nie przekłada się na wzrost bezpieczeństwa infrastruktury IT klienta, a jedynie pozwala zidentyfikować obszary infrastruktury stanowiące zagrożenie.

Na podstawie testu otrzymają Państwo kompleksowy raport zawierający wyniki oraz rekomendacje jakie działania należy podjąć, aby w miarę możliwości wszystkie zagrożenia zostały wyeliminowane. W raporcie zostaną uwzględnione również aspekty ekonomiczne proponowanych działań.

Za każdym razem zakres usługi jest indywidualnie ustalany w zależności od potrzeb i wymagań klienta.

  • Stałe monitorowanie bezpieczeństwa IT

Systemy informatyczne, jak również zagadnienia związane z ich bezpieczeństwem są dziedziną szeroko rozumianej informatyki bardzo dynamicznie się rozwijającą. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, świadczymy usługę stałego monitorowania bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej. Jako zespół jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom, bieżące monitorowanie bezpieczeństwa infrastruktury IT. Przygotowując raporty w cyklu miesięcznym.

  • Wsparcie IT

W oparciu o specjalistyczną wiedzę naszego zespołu i doświadczenie zbierane w od lat doradzamy, wspieramy firmy, przedsiębiorstwa prywatne jak również instytucje publiczne w  zakresie szeroko rozumianej obsługi IT. W dzisiejszych czasach większość prac związanych z obsługą informatyczną można wykonać zdalnie. Dzięki naszym usługom, mogą Państwo zredukować koszty związane z pracą działu, oraz uniknąć problemów takich jak: „informatyk na urlopie, zachorował, czy pojechał w delegacje i firma stoi”. Z każdą firmą, czy instytucją indywidualnie ustalamy zasady dostępności, czasu reakcji w zależności od potrzeb klienta. Decydując się na współpracę z nami, otrzymują Państwo pewną i stabilną obsługę IT, ponosząc koszty adekwatne do potrzeb.

  • Zabezpieczenie kopii zapasowych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy nie chcą ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem, utrzymaniem urządzeń do przechowywania danych, kopii bezpieczeństwa itp., nasza oferta uwzględnia możliwość zabezpieczenia danych przy pomocy naszej infrastruktury.

Posiadamy własną, nowoczesną serwerownię z dwoma niezależnymi łączami internetowymi o wysokiej przepustowości. Nasza serwerownia, wyposażona jest w system klimatyzacji, system sygnalizacji pożaru, jak również system zasilania gwarantowanego. Dzięki tym zabezpieczeniom, dane naszych klientów są dla nich dostępne w sposób bezpieczny 24h/7. Korzystając z usługi zabezpieczenia danych, ochronią Państwo się przed atakami, mającymi na celu szyfrowanie danych w komputerach i próby wyłudzenia „okupu”. Wszystkie przechowywane przez nas dane, przechowywane są w sposób bezpieczny i dostępny jedynie dla klienta.